Aikataulu

Alustava aikataulu

Täältä löydät alustavan EYOF 2021 viikon ohjelman (tällä hetkellä helmikuun 2021 ohjelma). Tapahtuman ajankohdan muuttumisen johdosta uudet lajikohtaiset ohjelmat pyritään päivittämään sivustolle lokakuun 2020 aikana.

Laji

Su 7.2.

Ma 8.2.

Ti 9.2.

Ke 10.2.

To 11.2.

Pe 12.2.

Alppihiihto

Su 7.2.

Viralliset harjoitukset

Ma 8.2.

Pujottelu tytöt 

Ti 9.2.

Pujottelu pojat

Ke 10.2.

Team event tytöt ja pojat

To 11.2.

Paripujottelu tytöt

Pe 12.2.

Paripujottelu pojat

Ampumahiihto

Su 7.2.

Epäviralliset harjoitukset

Ma 8.2.

Viralliset harjoitukset

Ti 9.2.

Normaalimatka tytöt 10km
Normaalimatka pojat 12,5km

Ke 10.2.

Viralliset harjoitukset

To 11.2.

Pikamatka tytöt 6km
Pikamatka pojat 7,5km

Pe 12.2.

Sekaviesti 2x6km + 2×7,5km

Maastohiihto

Su 7.2.

Viralliset harjoitukset

Ma 8.2.

Tytöt 7,5km (V)
Pojat 10km (V)

Ti 9.2.

Viralliset harjoitukset

Ke 10.2.

Tytöt 5km (P)
Pojat 7,5km (P)

To 11.2.

Sprintit tytöt (V) Sprintit pojat (V)

Pe 12.2.

Sekaviesti 4x5km (P+V)

Jääkiekko

Su 7.2.

Viralliset harjoitukset

Ma 8.2.

Alkusarja tytöt Alkusarja pojat

Ti 9.2.

Alkusarja tytöt Alkusarja pojat

Ke 10.2.

Alkusarja tytöt Alkusarja pojat

To 11.2.

Sijoitusottelut tytöt
Sijoitusottelut pojat

Pe 12.2.

Finaalit tytöt
Finaalit pojat 

Lumilautailu

Su 7.2.

Viralliset harjoitukset

Ma 8.2.

Viralliset harjoitukset

Ti 9.2.

Big Air karsinta ja finaali tytöt
Big Air karsinta ja finaali pojat

Ke 10.2.

Viralliset harjoitukset

To 11.2.

Slope Style karsinta tytöt
Slope Style karsinta pojat

Pe 12.2.

Slope Style Finaali tytöt
Slope Style Finaali pojat

Mäkihyppy

Su 7.2.

 

Ma 8.2.

Ti 9.2.

Viralliset harjoitukset tytöt
Viralliset harjoitukset pojat

Ke 10.2.

HS100 pojat

To 11.2.

HS100 tytöt
HS100 pojat joukkuemäki

Pe 12.2.

HS100 sekajoukkuemäki

Short track

Su 7.2.

Viralliset harjoitukset

Ma 8.2.

Viralliset harjoitukset

Ti 9.2.

Tytöt 1500m
Pojat 1500m

Ke 10.2.

Tytöt 500m
Pojat 500m

To 11.2.

Tytöt 1000m
Pojat 1000m

Pe 12.2.

Sekaviesti 3000m

Taitoluistelu

Su 7.2.

Viralliset harjoitukset

Ma 8.2.

Lyhytohjelma tytöt Lyhytohjelma pojat

Ti 9.2.

Harjoitukset

Ke 10.2.

Vapaaohjelma pojat

To 11.2.

Vapaaohjelma tytöt

Pe 12.2.

Yhdistetty

Su 7.2.

 

Ma 8.2.

Viralliset harjoitukset tytöt
Viralliset harjoitukset pojat

Ti 9.2.

HS100 & Individual Gundersen Boys

Ke 10.2.

HS100 & Individual Gundersen Girls

To 11.2.

 

Pe 12.2.

Sekajoukkuekisa